E-Megara-GR
Uncategorized

Α.Γ.Σ. ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ 2-1

Χωρίς να εντυπωσιάσει, αλλά με μοναδικό στόχο να ξαναγυρίσει στις επιτυχίες η ομάδα του Βύζαντα επικράτησε πολύ πιο άνετα από το τελικό σκορ με 2-1 του Ζεφυρίου ΑΕ Αττικής.

Η ομάδα του κ. Στασινόπουλου από την αρχή του αγώνα επέβαλε τον ρυθμό της, δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς όμως να μπορέσει να απειλήσει την εστία του αντιπάλου τερματοφύλακα.

Στο 6΄λεπτο ο Κουρκουτης με ωραία σέντρα από τα δεξιά, βρήκε τον Κλωναρη Γ. και αυτός με δυνατή κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 37΄λεπτο, ο Μαλλης ύστερα από σέντρα βρέθηκε στην μικρή περιοχή, και με απευθείας σουτ έστειλε και πάλι την μπάλα λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 44΄λεπτο , ο Κλωναρης Γ. από τα αριστερά, πάσαρε στον Μαλλη στα δεξιά και αυτός με σέντρα έστειλε την μπάλα στην Δριτσα ο οποίος με δυνατή κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους κιτρινόμαυρους του Βύζαντα.

Στο 51 λεπτό ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Εμετό έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Δημητρίου.

Στο 60 λεπτό ο Κουρκουτης έκανε το 2-0 για την ομάδα του Βύζαντα ύστερα από πανέμορφη εκτέλεση φάουλ στην μέση μεταξύ σέντρας και μεγάλης περιοχής.

Στο 64 λεπτό η ομάδα του Ζεφυρίου εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια του Βύζαντα, και με τον Σφακιανακη Αγγ. διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-1.