E-Megara-GR
Uncategorized

Κέρδισε η Μεγαρίδα 41-57 τον Ηλυσιακό

Εύκολο απόγευμα είχε η Μεγαρίδα που νίκησε στου Ζωγράφου τον Ηλυσιακό με 41-57. Οι φιλοξενούμενοι ήταν φανερά ανώτεροι στο παιχνίδι, καθώς επέβαλλαν το ρυθμός του από το πρώτο ημίχρον, όπου οι γηπεδούχοι έβαλαν μόλις 18 πόντους (18-34). Ο Ηλυσιακός που στερήθηκε σήμερα τις υπηρεσίες του Αντώνη Φώτση ο οποίος βρίσκεται στις ΗΠΑ αλλά και άλλων βασικών παικτών του λόγω τραυματισμών, δεν μπόρεσε να επιστρέψει στο παιχνίδι χάνοντας με 41-57, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να ρίξουν τη διαφορά στους 9 πόντους 4 λεπτά πριν τη λήξη.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ 41-57
Διαιτητές: Λύρας-Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 5-12, 18-34, 31-45, 41-57
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 8 (2), Κουρκουτσάκης 3 (1), Κόλτηρης, Κοψιάς 10 (2), Παπανικολόπουλος, Καραμπάς 12 (3), Τρύγας, Μπουργάνος 7, Ζαραϊδώνης, Φουστέρης, Αγγελόπουλος 1, Προύντζος
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 2, Κοντόπουλος 6 (2), Σπυρόπουλος 2, Παλαιοχωρίτης 2, Ζακυνθινός 7 (1), Μπαλάφας 2, Παπασπύρος, Αβραμίδης 17, Βούρτσης, Μαλούκος 6, Θέος 8, Σιδέρης 5