E-Megara-GR
ΑΓΣ Νέας Περάμου ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Με ηγέτη τον Στρατιδάκη ο Ασπρόπυργος 9-0 τη Νέα Πέραμο

Την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα συνέχισε ο εκρηκτικός Ασπρόπυργος, που είχε σε μεγάλη μέρα τον Αργύρη Στρατιδάκη, ο οποίως σημείωσε πέντε τέρματα στη νίκη με 9-0 επί της Νέας Περάμου. Αξίζει να σημειώσουμε ότι σε πέντε ματς ο Ασπρόπυργος έχει πετύχει τον εντυπωσιακό αριθμό των 26 τερμάτων και έχει δεχθεί μόλις ένα…

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ασπρόπυργος είχε ήδη προηγηθεί 3-0 με δύο γκολ του Τσιγγόπουλου(2′ πέν., 6′) και ένα του Στρατιδάκη(9′). Ο Δρυμούσης ανέβασε  στο 16′ το δείκτη του σκορ στο 4-0, για να πετύχει ακόμα δύο γκολ μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου οΣτρατιδάκης(23′, 42′), με το ημίχρονο να κλείνει στο 6-0.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ζήση Ζήκου κατέβασε στροφές, ωστόσο σημείωσε ακόμα δύο γκολ του Στρατιδάκη(57′, 78′ πεν.) που έφτασε συνολικά τα πέντε και ένα του Γεωργιάδη(84′). Ο Στρατιδάκης είχε και δοκάρι στο 48′.

Διαιτήτευσε ο Χρόνης.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Πρωτόπαππας(46′ Σκλιας), Μουστάκα, Πίνης, Φλέγκας, Φυσαράκης, Τούσης(64′ Σένο), Ρούσσος(46′ Γεωργιάδης), Δηλαβέρης(55′ Κόκας), Τσιγγόπουλος(55′ Τσεβάς), Στρατιδάκης, Δρυμούσης.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Μποζίκης, Μπάρδης(58′ Μπουσάι), Μπριάνας, Σεβαστής, Γεωργιάδης, Ζουμπλιός Β., Κάντρο(58′ Χατζιάδης), Αλέκσι, Κουφής(28′ Ζουμπλιός Ι.), Τοπτίδης, Μπάμπαλος(28′ Πνευματικάκης).

ΦΩΤΟ: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΓΕΩΡΝΤΑΜΙΛΗΣ