E-Megara-GR
Α.Σ. Μεγαρικός ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ 2-2

Έναν βαθμό εξοικονόμησε ο Μεγαρικός με την ισοπαλία που εξασφάλισε εκτός έδρας με τον ΠΑΟΚ Μάνδρας στο ‘’ΦΡΑΓΚΕΙΟ’’. Βαθμός ο οποίος είναι πολύτιμος για τον αγώνα παραμονής που κάνει, έχοντας πολύ κοντά του και με αγώνα περισσότερο, δύο ομάδες τον Πυρρίχιο και τον Αϊα Παραλίας.

Στον αγώνα ο Μεγαρικός κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 2′ με τον Λεβεντούρη, αλλά η χαρά δεν κράτησε πολύ γιατί ο ΠΑΟΚ με τον Σιδηρόπουλο 4′ ισοφάρισε και μόλις τρία λεπτά αργότερα με τον Ζεϊτινίδη (7′) έκανε το 2-1.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (και τελικό) 2-2 διαμόρφωσε πάλι ο Λεβεντούρης στο 40’.

Αν και το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ δυνατό και από τις δύο ομάδες καμία δεν κατάφερε να βάλει γκολ και παρέμεινε το σκορ 2-2.

Ο Μεγαρικός συνεχίζει σταθερά την πορεία του για τη παραμονή στην κατηγορία ενωμένος και δυνατός.

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ: Στεφανίδης, Πουρουζίδης, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Στυλίδης, Γεωργιάδης, Ζεϊτινίδης, Τζανέτος, Σιδηρόπουλος(55′ Κάμσι), Χιονίδης, Παπακωνσταντίνου.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Χόντος, Ελέζι Α.(66′ Καριόρης), Φωλερός, Μυρτάι, Φιαμέγκος, Κοκόσι(66′ Σαχόλλι), Λεβεντούρης, Μαζιώτης(66′ Μπαλής), Μπαγδάτογλου, Λούσα(90′ Ελέζι Σ.), Καστάνης.