E-Megara-GR
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΑΟ Μίμας Μικρασιατική ΑΟ Μίμας/Μικρασιατική

Στην επανάληψη η Μικρασιατική 2-0 απέκλεισε στο Πανόραμα τον Σκορπιό Φυλής

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μικρασιατική ανέβασε στροφές και απέκλεισε στο γήπεδο Πανοράματος με 2-0 τον αξιόμαχο Σκορπιό Φυλής και προχώρησε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα στην επανάληψη. Στο 55′ προηγήθηκαν με ωραίο τέρμα του Στρατάκη, για να κλειδώσει την πρόκριση στο 68′ με σεντερφορίσιο γκολ ο Παντελίδης.

Διαιτήτευσε ο Χρόνης.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Σταυρόπουλος, Οικονομόπουλος, Παπαγεωργίου(75′ Κοτσώνης), Πετράκης(64′ Δήμος), Αντωνόπουλος, Πατραμάνης, Μακαβέλος, Πασσαδάκης, Τσικρικάς, Κάσσος(75′ Κίτσας Β.), Μαυρίδης(75′ Κίτσας Δ.).
ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Κουφής, Κουτσουμπής, Δρυμούσης, Κήττας, Βοϊδήλας(77′ Λύγδας), Γκυλάπη(44′ Παπαμελέτης), Ζουμπουρλής(73′ Καλαϊτζής), Κυριαλάνης, Παντελίδης(73′ Χαμπιλάι), Στρατάκης, Νταούλια