E-Megara-GR
Uncategorized

Βόμβα μεγατόνων…Ο ΠΑΟΚ Μάνδρας 2-1 τον Βύζαντα Μεγάρων

Η ανοδική πορεία του Βύζαντα Μεγάρων σταμάτησε την 6η αγωνιστική στα Νεόκτιστα Ασπροπύργου όπου ο ΠΑΟΚ Μάνδρας σαν γηπεδούχος του έκοψε το νήμα και τον υποχρέωσε σε ήττα με 2-1.
Οι παίκτες του Μιχάλη Κάσδαγλη ήταν διαβασμένοι έπαιξαν πολύ καλά αμυντικά με καλό κέντρο και ξαφνικές αντεπιθέσεις και είχαν σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακά τους Σπάχια που έκανε σπουδαίες αποκρούσεις.
Από την άλλη ο Βύζας του Μάκη Πανταζή βρέθηκε σε άσχημη μέρα ήταν απογοητευτικός παίζοντας νευρικά χωρίς ουσία και ρυθμό στο παιχνίδι του με λάθος μπαλιές με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα. Εκανε κάποιες ευκαιρίες που έπεσαν στο κενό.
Στο τέλος η απογοήτευση ήταν εμμφανής στα πρόσωπά των παικτών του Βύζαντα καθώς και της διοίκησης και αναμένεται να πάρουν αυστηρά μέτρα.
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ στην λήξη πανηγύρισαν τη νίκη τους απέναντι στο φαβορί του πρωταθλήματος.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ:

7′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Λόλι με σούτ από πλάγια μέσα από την περιοχή 1-0
10′ ο Βούκα από δεξιά και μέσα από την περιοχή έπιασε το σούτ και απέκρουσε ο Σπάχια.
16′ σέντρα του Δρίτσα κεφαλιά του Πουλάκου άουτ.
19′ ο Βούκα έδωσε την ασίστ στον Πουλάκο το σούτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ.
23′ σέντρα του Κλωνάρη ο Εβερετ έπισε την κεφαλιά και απέκρουσε ο Σπάχια.
25′ δυνατό σούτ του Δρίτσα απέκρουσε ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ.
32΄ ο Κλωνάρης έπιασε το σούτ έξω από την περιοχή άουτ.
40′ φάουλ του Δρούγγου Δ πέρασε ξυστά άουτ.
52′ φάουλ του Ριζάι απέκρουσε σε κόρνερ ο Κατσικούρης.
65′ ο Κλωνάρης έδωσε την ασίστ στον Μάλλη το σούτ ξυστά άουτ
80′ ΓΚΟΛΛΛΛ ο Ριζάι έδωσε την πάσα στον Μαντζιούρα που με σούτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.
82′ ο Μπέλσης έδωσε στον Λόλι το σούτ πέρασε σύριζα άουτ.
90′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Δρίτσας τροφοδότησε τον Μάλλη που με πλασσέ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 2-1.

Διαιτήτευσε ο Γιώργος Χρόνης. Βοηθοί: Παύλος-Χαντζίκος.

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ(προπονητής Μιχάλης Κάσδαγλης): Σπάχια, Δρούγγος Μ, Πετσίτης, Δρούγγος Δ, Βόγκα, Θεοδωρόπουλος, Λόλι, Ριζάι, Μπέλσης, Μαντζιούρας, Τουρλίδης(64′ Λασκάι).

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ(προπονητής Μάκης Πανταζής): Κατσικούρης, Μάλλης, Χάρμπαλης, Εβερετ, Φλέγγας, Πουλάκος(73′ Τζουμάκας), Βούκα(53’Μουσκάι), Καραγιάννης(81’Εμετόβ), Δρίτσας, Κλωνάρης, Σερέπας.

Ρεπορτάζ-Φωτό: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ -topiko24.gr