E-Megara-GR
Uncategorized

Προβλημάτισε με την νέα ήττα του ο Βύζας Μεγάρων

Στο πρώτο ημίχρονο κακό το θέαμα που παρουσίασαν και οι δύο ομάδες με τον Βύζαντα να έχει την κατοχή της μπάλας με αποκορύφωμα τα δύο δοκάρια.
Στην επανάληψη ο Πανελευσινιακός με τις αλλαγές που πραγματοποίησε ο Σταύρος Ψιμουλάκης και με ένα σύστημα 5-3-2-1 οι σταχυοφόροι πήραν τα ηνία του αγώνα και πήραν το ματς από ένα κακό Βύζαντα που για μία άλλη αγωνιστική προβλημάτισε με την απόδοσή του.
Στο τέλος η ομάδα των σταχυοφόρων πανηγύρισε την σπουδαία νίκη που την απομάκρυνε από την επικίνδυνη ζώνη.

ΦΑΣΕΙΣ
25’ Ανάποδο γυριστό σουτ έξω από την περιοχή του Γιώργου Κλωνάρη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Σαμπατάκου.
26’ Σουτ του Γιώργου Κλωνάρη βρήκε το σώμα του Μπίμπα και το οριζόντιο δοκάρι των σταχυοφόρων.
39’ Φάουλ του Χοτζάι από το ύψος της περιοχής άουτ.
40’ Κόρνερ του Λάλα γυριστή κεφαλιά του Κουρκούτη πάνω από τα δοκάρια.
44’ Ο Λάλας έγινε κάτοχος της μπάλας βρήκε εκτός θέσης τον τερματοφύλακα Σαμπατάκο δεν μπόρεσε χάνοντας σίγουρο τέρμα.
59’ ΓΚΟΛΛΛΛΛ Ο Μάκης Μπέχλης πίσω από το κέντρο έφυγε στην αντεπίθεση μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον τερματοφύλακα Κατσικούρη 1-0.
65’ ο Πιπέρης από κοντά δεν μπόρεσε χάνοντας σίγουρο γκολ.
79’ Ανατράπηκε ο Σαμ Εμετό μέσα στην περιοχή του Πανελευσινιακού από τον Αντύπα ο διαιτητής ήταν κοντα στην φάση έδειξε παίζετε.
80’ Φάουλ του Γιώργου Κλωνάρη απέκρουσε ο Σαμπατάκος.

Διαιτήτευσε ο Σταύρος Δημητρόπουλος.
Βοηθοί: Κ. Οικονόμου, Α. Βαλκάνος.
Παρατηρητής Αγώνα: Στέλιος Τσακαλίδης.
Ιατρός αγώνα: Νίκος Γιάννενας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ (προπονητής Σταύρος Ψιμουλάκης): Σαμπατάκος, Μπίμπα, Ανταλής, Ακαρέπης, Αντύπας, Χοτζάι, Μπέχλης, Μαρινόπουλος, Κωνσταντής  (46’ Πολεμαρχάκης), Αντωνίου (60’Κολάγκι), Ζίου (46’Πιπέρης-90_4 Τουρλίδης).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Νικολάου, Τυρλής Η, Πιπέρης, Γκούμας, Πολεμαρχάκης.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ(προπονητής Βασίλης Στασινόπουλος): Κατσικούρης, Δέσκος (46’Διονυσόπουλος), Χάρμπαλης, Εμετό Σαμ, Κλωνάρης Πάρης, Δρίτσας (84’Πανταζής), Λάλας (68’Χατζηπαπάς), Μάλλης, Κλωνάρης Γ, Παναγιωτόπουλος (75’Τσίγκρης).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ανδρέου, Πανταζής, Μήτσος, Βασίλαινας.

Στο γήπεδο βρέθηκαν ο προπονητής Γιάννης Μπότσης, από τον Ίκαρο ο τερματοφύλακας Άκης Χριστοφής, ο πρώην υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων της Λαμπερής Πέτρος Μωϋσόγλου, οι ποδοσφαιριστές Ντάριο, Κλογκέρι, από τον δήμο Ελευσίνας ο κ.Κοροπούλης, ο πρόεδρος των σταχυοφόρων Νίκος Αθανασίου, Νίκος Δούκας, Αντώνης Δασκαλάκης, Λεωνίδας Νικολάου, ο Τάσος Σάλτας, ο Κοροπούλης, ο Γιώργος Μπεγέτης, ο Κώστας Τσολάκης, ο Βαγγέλης Νικολάου, ο Σωκράτης Τυρλής,ο ιατρός Δήμος Κονδύλης κ.α.

Ρεπορτάζ – φωτό: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ